-->
July 30, 2012

MY NEW TOYS ( CAMERAS )

Takže dnes vám chcem predstaviť moje nové ( staré ) fotoaparáty, ktoré som si zohnala. Ešte som na ne nefotila, ale plánujem ich určite vyskúšať.
Today I want to show you my new ( old ) cameras, which I have recently received. I haven't tried them yet, but I am really looking forward to try them.

1. ZENIT-E 

Tento fotoaparát je otcov a mám v ňom aj film ( 35mm ). Musím však ešte pozrieť návod, lebo si to všetko musím správne nastaviť. :D Zenit-e je ruská zrkadlovka, ktorá patrí k historickým fotoaparátom, ale teraz ovplyvnila aj amatérsku fotografiu. Nefunguje mu blesk, ale myslím, že ho nebudem až tak potrebovať.
...
This is my old dad's camera and I have already a film inside ( 35mm ). I have to read a manual because I need to set up everything right. :D Zenit-e is a russian SLR which belongs to the historical cameras, but now is used by many amateur photographers. The flash is not working, but I think that I won't need it that much.

2. FLEXARET   V

Môj najnovší prírastok od dedka. Vyrábal sa vo firme Meopta v ČSR v rokoch 1938 - 1970. Tiež je to zrkadlovka a so špeciálnym adaptérom sa do neho zmestí aj 35mm film. Ako som si všimla, modelov flexaretu je viacero a ja mám konkrétne ten piaty. Musím si kúpiť film a môžem začať fotiť. :)
...
My newest camera from my grand dad. It was produced in Meopta company in ČSR from 1938 - 1970. Its also SLR and with special adapter you can use 35mm film. There are a few models of this camera and I have the fifth one. I need to buy some film and I can start taking pictures. :)

3. LA SARDINA

Tento fotoaparát nie je z tých starých, ale predáva sa v Lomografickom obchode. Ja som predtým o tom ani nevedela ( až od svojej hostsestry v Anglicku, ktorá mala fisheye a ešte iné foťáky ), a potom som si v Londýne kúpila svoj prvý. Klasicky na 35mm film. Ešte z neho fotky nemám, lebo keď som ho dala vyvolať, niečo nebolo v poriadku. Teraz tam mám druhý film tak hádam už to bude v poriadku.
...
This camera is not from the old ones, but you can buy it in all Lomography shops. I have never heard about it before ( since England from my hostsister who owns fisheye and some others ), and then I bought my first one in London. You can use classic 35mm film. I don't have any pictures from it yet, because once when I wanted to develop the film, they said that something was wrong with it. Hopefully next time it will be alright.

21 comments:

 1. Ten Zenit a Flexaret mam taky, ale then Zenit mi foti nejak pitomne.. nebo sem mozna ja pitoma a nastavuju blbe ISO?:D x

  ReplyDelete
 2. LA SARDINA <3 Všechny vypadají dokonale, těším se až náím ukážeš fotky!

  ReplyDelete
 3. Já tomu teda vůbec nerozumím, ale vypadají dobře! :D

  ReplyDelete
 4. flaxaret mám doma taky a la sardinu bych tam mít chtěla :D

  ReplyDelete
 5. to je krasna :) aj ja chcem :D :)

  ReplyDelete
 6. Mám podobný tomu Flexaretu od pradědy, ale bohužel je naprosto nefunkční :(

  ReplyDelete
 7. Ach,všetky ti strašne závidím! Mojim snom je vlastniť Dianu mini :) dúfam,že nám ukážeš fotky z nich

  ReplyDelete
 8. všechny bych brala! rozhodně úžasnej článek :))

  ReplyDelete
 9. Fakt úžasný článek. Klobouk dolů :)

  musliwithmilk.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Jéj, tie sú naozaj super ! :)

  ReplyDelete
 11. prajem veľa krásny fotiek :)

  ReplyDelete
 12. La Sardina sa mi zapacila,uz som nad podobnými uvažovala :))) úžasný clanok a závidím ;) dufam že sa potom podelis o fotky :)

  ReplyDelete
 13. Super! tiež som zvedavá na fotky :)

  ReplyDelete
 14. To je úžasné! Doufám, že nám pak ukážeš fotky ;)

  ReplyDelete
 15. jéj, tak to se máš :) asi pře rokem jsem měla v rukách flexaret ale bouhžel jsem s ním neofotila, nebyl film :D

  ReplyDelete
 16. Jééé:)skvělé, kamarádka si nedávno také pořídila jeden (starý) fotoaparát:)

  ReplyDelete
 17. tak ty jsou naprosto boží! :)

  ReplyDelete
 18. Super foťáky. Ja používam Nikon α alebo ešte Lumix, neviem už presne aký.
  Ak sa môžem spýtať koľko približne stojí ten posledný ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. ja som ho kupila za 55 libier :)

   Delete

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)