-->
July 30, 2012

MY NEW TOYS ( CAMERAS )

July 30, 2012

MY NEW TOYS ( CAMERAS )

Takže dnes vám chcem predstaviť moje nové ( staré ) fotoaparáty, ktoré som si zohnala. Ešte som na ne nefotila, ale plánujem ich určite vyskúšať.
Today I want to show you my new ( old ) cameras, which I have recently received. I haven't tried them yet, but I am really looking forward to try them.

1. ZENIT-E 

Tento fotoaparát je otcov a mám v ňom aj film ( 35mm ). Musím však ešte pozrieť návod, lebo si to všetko musím správne nastaviť. :D Zenit-e je ruská zrkadlovka, ktorá patrí k historickým fotoaparátom, ale teraz ovplyvnila aj amatérsku fotografiu. Nefunguje mu blesk, ale myslím, že ho nebudem až tak potrebovať.
...
This is my old dad's camera and I have already a film inside ( 35mm ). I have to read a manual because I need to set up everything right. :D Zenit-e is a russian SLR which belongs to the historical cameras, but now is used by many amateur photographers. The flash is not working, but I think that I won't need it that much.

2. FLEXARET   V

Môj najnovší prírastok od dedka. Vyrábal sa vo firme Meopta v ČSR v rokoch 1938 - 1970. Tiež je to zrkadlovka a so špeciálnym adaptérom sa do neho zmestí aj 35mm film. Ako som si všimla, modelov flexaretu je viacero a ja mám konkrétne ten piaty. Musím si kúpiť film a môžem začať fotiť. :)
...
My newest camera from my grand dad. It was produced in Meopta company in ČSR from 1938 - 1970. Its also SLR and with special adapter you can use 35mm film. There are a few models of this camera and I have the fifth one. I need to buy some film and I can start taking pictures. :)

3. LA SARDINA

Tento fotoaparát nie je z tých starých, ale predáva sa v Lomografickom obchode. Ja som predtým o tom ani nevedela ( až od svojej hostsestry v Anglicku, ktorá mala fisheye a ešte iné foťáky ), a potom som si v Londýne kúpila svoj prvý. Klasicky na 35mm film. Ešte z neho fotky nemám, lebo keď som ho dala vyvolať, niečo nebolo v poriadku. Teraz tam mám druhý film tak hádam už to bude v poriadku.
...
This camera is not from the old ones, but you can buy it in all Lomography shops. I have never heard about it before ( since England from my hostsister who owns fisheye and some others ), and then I bought my first one in London. You can use classic 35mm film. I don't have any pictures from it yet, because once when I wanted to develop the film, they said that something was wrong with it. Hopefully next time it will be alright.
Read article
July 19, 2012

TRIP IN VIENNA

July 19, 2012

TRIP IN VIENNA

Dnes som bola na výlete vo Viedni, aby som sa stretla s mojou hostsestrou Conny a Kikou z Prešova. :) Zo stanice sme išli najskôr na Kärtnerstrasse, ktorá je pri Stephansdome. Pochodili sme po nejakých obchodoch a potom sme išli na skvelý mrazený jogurt, ktorý som naposledy jedla v Brightone. Zvolila som ovocnejšiu variantu, takže jahody, čučoriedky a mandle. :P Potom sme išli vyzdvihnúť na stanicu zase Kristínu. S ňou sme prešli Mariahilferstrasse, kde sme sa zastavili v H&M, Forever21, Pimkie, New Yorkeri, American Apparel a nechýbal ani Starbucks. Kúpila som si len zopár vecí, ktoré vám ukážem v inom článku. Nakoniec, keď sme mali ešte veľa času do odchodu môjho vlaku, išli sme do lomografického obchodu, kde sme si museli urobiť fotku pri stene urobenej z lomo fotiek a dokonca sme sa odfotili aj vo fotobúdke. :D Po ceste sme mali aj Belveder, tak sme urobili fotky aj tam. Navyše po dlhej dobe tak pražilo slnko, že som celkom ľutovala, že sme museli toľko chodiť.
♥♥♥
Today I was on a trip in Vienna to meet my hostsister Conny and Kika from Prešov. :) From the train station we went to the Kärtnerstrasse, which is near Stephansdom. We visisted a few shops and then we bought the best frozen joghurt. I chose strawberries, blueberries and almonds. :P The last time I have eaten frozen joghurt was in Brighton. Then we took Kristina from the train station and we walked through Mariahilferstrasse's shops like H&M, Forever21, Pimkie, New Yorker, American Apparel and then Starbucks. I bought just a few things which I will show you in another post. Because we had so much time until my train had to leave we made a stop in lomography shop and then we took pictures in photo booth. :D At the end we went to Belvedere to take some pictures as well. 
Read article
July 15, 2012

♥♥♥

July 15, 2012

♥♥♥

3 srdiečka v nadpise znamenajú lásku k mojej zrkadlovke Nikon D3100. Už to bude rok, čo som ju dostala k narodeninám a až na pár chýb ju milujem. :) Mala som ju len chvíľu a odrazu mi nevyskakoval blesk. Kedže som bola v Anglicku, musela som zaplatiť drahú opravu. :( A aby nebolo málo, v zime som si chcela odfotiť niečo vo Viedni a zistila som, že objektív sa strašne ťažko otáča. A trvá to až doteraz, ale plánujem ho ísť reklamovať, lebo mám na neho ešte záruku. Ale aj tak je to môj vysnený fotoaparát a ja mám jednoducho vždy smolu na všetky technické vecičky. :D

3 hearts in post title mean my love to my Nikon D3100 camera. It will be one year since I got it for my birthday and even with a few errors i love it. :) I've only had it for a while and suddenly the flash was not jumping when I needed it. I was in England and I had to pay lot of money for repair. :( But it was not enough because when I wanted to take a picture in Vienna in winter a realized, that the lens is turning very difficultly. So I am going to reclaim it because I still have guarantee. But it will always be my dream camer and I have always bad luck for all technical things. :D

Read article
July 13, 2012

JULY WISHLIST 2012

July 13, 2012

JULY WISHLIST 2012

1. očné tiene - zistila som, že nemám žiadne tiene tak by som si chcela kúpiť nejaké krémovo-hnedé
2. korektor  - môj starý sa mi minul a veľmi nutne ho potrebujem
3. BB Garnier krém - všade to vídavam v reklame tak už to chcem konečne vyskúšať
4. lush face mask - naposledy som ju skúsila v Anglicku, takže keď pôjdem najbližšie do Viedne, určite si ju kúpim
5. lak na nechty - na stránke BIPY som našla tento so špeciálnym efektom tak sa po ňom zajtra pozriem
6. riasenka MaxFactor -  strašne dlho túžim po riasenke tejto značky a blížia sa moje narodeniny :D
7. kabelka - páči sa mi tá čo je na obrázku z H&M, ale ak nájdem lepšiu, kúpim si tú
8. rúž - ešte neviem, či si ho kúpim, ale teraz sa mi veľmi páčia slabo ružové odtiene alebo nejaké do oranžova
9. conversky - peniaze sú našetrené už len nájsť tie pravé
10. peeling na tvár - chcem vyskúšať ten od Neutrogeny
11. Trésor Midnight Rose - parfém, ktorý by som chcela k narodeninám
12. červená farba na vlasy - moja mi už odrastá tak potrebujem to zase zakryť
Read article