-->
December 31, 2013

LOOKING BACK on THE YEAR 2013

JANUÁR
Január začal mojou návštevou kamošky Kristíny a snahou opäť sa po Vianociach zdravo stravovať. Fotila som svoje raňajky, ktoré som si tak obľúbila pripravovať, snívala o novej izbe, navštívila ikeu, kde som objavila tú krásnu ružovo kvetinkovú izbu a piekla celozrnné muffiny.
 ♥♥♥
In January I went to visit my friend Kika and I tried to eat healthier again. I took some pictures of my breakfast which I loved to make, I was dreaming about a new room, went to ikea where I found this beautiful pink-floral room and baked muffins.
FEBRUÁR
Nový mesiac začal oslavou 18tky mojej spolužiačky Moniky, ktorá bola úžasná.  Opäť ste mohli vidieť aj čo to z mojich raňajok, spravila som si prvé jahodovo-banánové smoothie, bola som v kine na Karenine ( od vtedy som tuším ani v kine nebola :D ), jedla som cheesecake v McCafe, nakúpila lacnú bižu v Sixe, kúpila termo hrnček v Tchibo a konečne som použila moje obľúbené kvietkované obliečky z Kiku. Učila som sa na písomné maturity a odpočítavala som posledné 2 týždne.
♥♥♥
New month started with a 18th birthday party of my friend Monika. You could have seen some of my breakfasts, I made my first banana-strawberry smoothies, I was in the cinema to watch Karenina, I ate cheesecake in McCafe, bought a cheap jewellery in Six and mug in Tchibo and finally used my favourite floral bedding from Kik. There were only two weeks left till my writte part of graduation.
MAREC
V marci som šla navštíviť Conny do Viedne. Porobili sme skvelé fotky a prvý krát som sa bola pozrieť aj u nej doma. A hej, tiež som bola prvý krát vo Viedenskom Primarku a jedla makrónky. :D Nasledovali maturity z angličtiny a slovenčiny, ktoré som našťastie zvládla, ale mohla som slovinu urobiť aj lepšie. Stravovanie sa mi zhoršilo tak som si mohla dovoliť aj mini oreo cheesecakes. A cez Veľkú Noc to bolo ešte horšie takže som sa prejedla koláčov, dala si cieľ opäť zdravo žiť .... ale nejako mi to nevydržalo.
♥♥♥
In march I went to Vienna to visit Conny where we made some great pictures, I was in Primark for the first time, ate macaroons and then I went to her house as well. :D Then I had my exams from english and slovak which I did quite well, especially english. I ate really badly and even worse through Easter. 
APRÍL
V apríli zase prišla Conny navštíviť mňa. To bolo obdobie, keď som si uvedomila, že som riadne pribrala, čo som videla aj na fotkách. Tuším som sa aj zdravšie stravovala, kúpila som si poriadne tenisky a prvý krát som sa odhodlala ísť behať. Tiež som zistila, že špenát sa dá použiť do smoothie, takže som si robila tento super drink. Zapracovala som na sebe, chodila som na bicykel, behala som, čo som aj veľmi využila pri Behu pre život, kde som odbehla 3,5 km za 18 minút.
♥♥♥
In april Conny came to visit me in Slovakia. I realised I put on weight a lot which was visible also on the pictures. I was eating a bit better, bought a new trainers and I went for a run the first time. I made my first spinach smoothie, went cycling and running really often so I was in a good condition. Then I joined a 3,5 km run for a good thing.
MÁJ
V máji som už začala stresovať na ústne maturity. Poznáte ten pocit, keď si myslíte, že vôbec nič neviete. :D Fotila som fotky s novou kabelkou z Oasap a  jedla melónovú čokoládu. Potom sa moje školské dni skončili, išli sme vystaviť tablo a učiť sa na skúšky cez akademický. Ja som robila prvýkrát hostesku v hoteli DoubleTree by Hilton a jedla veľa veľa zlého.
♥♥♥
This month I was really nervouse because of my coming oral exams. You know that feeling when u think you don't know aynthing. :D I took photos with my new bag from Osap and ate chocolate with melon flavour. Then my school days were over, I had one academic week to prepare for my exams and for the first time I made a hostess in DoubleTree by Hilton hotel.
JÚN
Áno zmaturovala som! A to bolo podstatné. Chystala som sa aj na prijímačky na výšku a rozmýšľala ako strávim prázdniny, ktoré boli neobvykle dlhé. Pozvali ma do Viedne na orientačný meeting a to som spojila aj so stretnutím s Conny. Vyskúšala som recept od Cassey na crepes, postla som to na twitter a Cassey ho retweetla!! :D To sa mi ešte nikdy nestalo. Obľúbila som si šaty a spolužiačku Majku som pozvala na obed do Ikei. Jún som zakončila cyklistikou s otcom kedy som prešla 83 km a mala som dosť haha. :D
♥♥♥
Yes I did it!! I graduated, and that was the most important thing. I was preparing for my university and thinking about how to spend my extremely long holidays. I was invited to Vienna for an orienation meeting with EF and I also met Conny. I made crepes by Cassey and she retweeted my photo on twitter. I was in love with dresses and I went for a lunch to ikea with my friend Majka. 
JÚL
V júli som si začala plánovať izbu, vďaka programu SketchUp. Opäť ma prišla navštíviť Conny a ja som mala oblečené moje šaty. Spravila mi úžasné fotky a točili sme aj prvé video. So spolužiačkami sme mali prespávku u Lauri a opäť som bola na pikniku s Kikou. Potom prišli moje narodeniny - 18!! a vysnívaná dovolenka v Anglicku.
♥♥♥
I was planning my room, this time in a good app calles SketchUp. Conny came again to visit me and that day the weather was really amazing so we took photos and made our fist haul video. Me and my classmates had a sleepover in Laura's house and I made a picnic with my frien Kika. Then I had my 18th birthday so I finally became an adult and was looking forward to my holidays in England.
ENGLAND
V Anglicku som strávila úžasné 2 týždne s Conny aj Serenou. Pochodili sme Eastbourne, Brighton aj Londýn, nafotili mnoho fotiek pri ktorých sme sa zabavili a zažili mnoho zážitkov. Navštívila som svoju hostrodinu, stretla niektorých anglických kamarátov a užila si skvelé nákupy. A kedže som už mala 18, prvý krát sme išli clubbingovať.
♥♥♥
In England I spent 2 amazing weeks with Conny and Serena. We were in Eastbourne, Brighton and London, took plenty of pictures and made many great experiences. I visited my hostfamily and friends and went for a shopping. And because I was 18 we went finally clubbing in England for the first time.
AUGUST
V auguste som stále pridávala fotky z Anglicka, pretože ich bolo riadne. Naše kúpanie v mori a stretávka z Lídiou z Nemecka, pár outfitov z Eastbournu a Brightona. Dostala som prvé 2 veci z Choies, tak som sa v nich šla odfotiť. Zistila som, že nutne potrebujem nový objektív a do konca augusta sa moja nová izba stala skutočnosťou. ♥
♥♥♥
In august I was still posting photos from England. Our swimming in Eastbourne, meeting with Lidia from Germany and some summer outfits. I got two things from Choies and realised I need a new lense If  I want a better pictures. At the end of august my dream room became true and I love it so much. ♥
SEPTEMBER
V septembri som robila DIY heartshaped koláž z fotiek, opäť fotila raňajky a ukázala som vám čo som si kúpila v Anglicku. Zistila som, že som vyhrala fashionchallenge s mojím outfitom a začala som nosiť moje nové zebrie pončo z Primarku. Začala som chodiť na výšku, takže môj život sa tak trošku zmenil. Trochu som aj poľavila s blogom a nemala som o čom prispievať, lebo sa nič zaujímavé nedialo.
♥♥♥
In september I did DIY, took pictures of my breakfasts and showed you new in from England. I won fashion challenge with my outfit so I was really happy. I've started uni so my life changed a bit and I was not posting that much as in summer as nothing interesting was happening.
OKTÓBER - NOVEMBER
V októbri som pridala len 4 články a v novembri len 5. :D Spolupracovala som s Printicom - mohla som si objednať 6 fotografií a mama spravila najlepší čoko brownie. Za výhru vo fashionchallege som si kúpila bodkované Kedsky a pribudla mi aj nová kabelka do školy. Konečne som sa odhodlala odfotiť aj nejaký outfit.
♥♥♥
In october I made just 4 posts, in november just 5. :D I got pictures from Printic and my mum made the best choco brownie. I ordered Keds shoes which I won in fashionchallenge and I bought a new bag for school. I also decided to finally made some outfit post.
DECEMBER
Na december som sa tešila ako každý rok. Aj keď ma čakali písomky a zápočty. Ale tie som prežila a mohla som sa tešiť na Vianoce. Dostala som nové veci, ktoré som vám ukázala v outfitoch, robila som si Vianočný wishlist, navštívila som Conny aj trhy vo viedni, robili sme videá a fotili outfity. Potom prišiel štedrý deň, dostala som vysnívaný iPad, jedla som skvelé koláče a pozerala filmy. Dnes je ti Silvester, ktorý prežijem už tradične doma. Vôbec sa mi nechce učiť, takže mám čo robiť. :D
♥♥♥
I was really looking forward to december as every year even If I had some exams. But I survived and thats good. I got new clothes which I showed you in outfits, I made a Christmas wishlist, went to visit Conny and Vienna's christmas market, we made vlogs and took outfit pictures. Then there was the Christmas eve, I got an iPad, ate cakes and watched movies. Today is Silvester as we call it in Slovakia which I will spend as usually at home. I can't be bothered to study so I have many things to do. :D

DÚFAM, ŽE STE AJ VY PREŽILI ÚŽASNÝ ROK 2013, A ŽE AJ TEN BUDÚCI BUDE STÁŤ ZA TO! ĎAKUJEM ZA TENTO ROK S VAMI A VERÍM ŽE SA VIDÍME V 2014.

18 comments:

 1. I stole your picture of Serena, you and me if that's okay haha :) xx

  ReplyDelete
  Replies
  1. lol stole :D .. i will call the police now :D hahaaaa

   Delete
 2. jee super článok veľmi sa mi páči táto rekapitulácia ;) :)

  ReplyDelete
 3. Úžasné fotky i shrnutí, tyhle články mám prostě nejradši :)

  ReplyDelete
 4. ty máš tak nádherné fotky, přeji šťastný nový rok! :)

  ReplyDelete
 5. Jéj, veľmi pekné "vrátenie" sa v roku. Naozaj pekný článok, fotografie aj text :)

  ReplyDelete
 6. Fakt vidarený článok! :) na akú chodiš vyšku? :)
  http://jankablog4.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 7. Ty fotky jsou jako ze žurnálu,super :)

  ReplyDelete
 8. Mala si super rok ten moj bol taky o nicom :/ :) Strasne ti zavidim tu cestu do Anglicka aj ja sa chcem odhodlat tam ist na 2-4 tyzdne :) :)
  fashionworldbyterez.blogspot.sk

  ReplyDelete
 9. super článek a krásné fotky :)

  http://mishellife.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 10. Happy New Year 2014 ♥
  alexxieofficial.blogspot.sk

  ReplyDelete
 11. Paradny clanok, skvele fotky! A teda prajem vsetko dobre v novom roku. :)

  ReplyDelete
 12. Nice*
  Maybe we follow each other !?
  Let me know if you follow me & i´ll follow back :)

  Greetings <3
  pequenaflordemaracuja.blogspot.pt

  ReplyDelete
 13. mám strašně ráda tyhle 'vzpomínací' články:))

  ReplyDelete

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)