-->
April 29, 2014

PARIS SOUVENIRS

April 29, 2014

PARIS SOUVENIRS

Ahojte! V dnešnom článku vám chcem ukázať, čo som si kúpila v Paríži. Pravda bola som na poznávacom zájazde a nie shoppingovom, tak som ledva stíhala kúpiť aspoň nejaké súveníry. Okrem toho, že sme už klasicky poslali nejaké pohladnice som si priniesla aj veci, ktoré môžete vidieť na fotkách. Eiffelovku som musela mať .... teraz ich mám rovno 12 ( vlastne menej, lebo som už nejaké darovala ) a jednu veľkú, ktorú mám ako dekoráciu. Strašne sa mi páčilo, že v stánkoch mali veľmi pekné obrázky, fotografie a pohľadnice s parížom, tak tie kartičky sú všetky kúpené. V Louvri som si zobrala zopár vecí s Monou, v Disneylande Minnie uši, prívesok, magnetku a hrnček. A po čase som vymenila môj kryt z Anglicka za kryt z Paríža a je super. Tak dúfam, že ho hneď nepoškodím. :)
♥♥♥
Hi guys! In today's post I wanna show you what I bought in Paris. Well I was not on a shopping trip so I could only buy some souvenirs. Except sending postcards home I brought things that are on the photos. The Eiffel towers are must haves and actually now I have 12 ( no less cause I have given some away ) and one big one which is a decoration. I really liked that there were many beautiful pictures, photos and postcards with Paris in the shops. In Louvre I took some things with Mona Lisa, in Disneyland Minnie ears, magnet, pendant and mug. And I changed my english cover into that pink one with Eiffel. So hopefully I won't damage it early. :)
Read article
April 27, 2014

DISNEYLAND PARIS - Day 3

April 27, 2014

DISNEYLAND PARIS - Day 3

Po menšej prestávke je tu posledná - tretia časť môjho výletu v Paríži. Mala som možnosť ísť prvý krát do Disneylandu a poviem vám, že to bol úžasný zážitok. :D Nielen zaujímavými atrakciami ale aj ľuďmi, ktorých tam bolo neúrekom. Budem sa snažiť zhrnúť nejaké postrehy a zaujímavosti. :)
♥♥♥
After a smaller break here is the last part of my trip in Paris. I had an opportunity to go to Disneyland for the first time and I can say it was such an amazing experience. :D Not only beacause of all the interesting attractions but also because of the amount of people that were inside. Read the article if you wanna know some tips and my opinions. :)

Vedela som, že v parku bude veľa ľudí, ale to, čo som potom videla bolo fakt neuveriteľné. Myslím, že som ešte nebola na mieste, kde sa zdržiavalo také množstvo ľudí naraz. :D Plánik som si zobrala pri vchode a síce tam boli názvy atrakcií napísané, veľa mi to nepomohlo. Tak som si vyberala na blind. Postavila som sa do radu bez toho aby som vedela, čo ma čaká. Ako prvé som sa nechala vystreliť do vesmíru ( space mountain ) a mali ste vidieť moju mama po absolvovaní tejto jazdy. :D Ale bolo to úžasné a z tej rýchlosti sa vrátite celý uslzený.
♥♥♥
I knew that there'll be a lot of people in the park but what I saw later was really unbelievable. I think that I have never been in a place with so many people at the same time. :D I took the plan at the beginning and even if the attractions were written on it it didn't help at all. So i just randomly chose some row and was waiting there without knowing what is going to happen. It was a space thing ( space mountain ) and my mom had a really ''happy'' face afterwards. :D But it was amazing and from that speed you are leaving with a tears and big laugh.
Stihli sme aj jarný sprievod a mala som šťastie, že som sa postavila úplne dopredu ešte kým to začalo. Takže mi rovno pred objektívom tancovali postavičky a bolo to veľmi milé. Viac z predstavenia je vidieť na konci videa. Čo sa týka jedla, musíte rátať, že moc lacné to nebude. Ale z tých lacnejších variant sa dá kúpiť menu za 10€ a vyššie. Okrem toho dostanete aj dezert a po dojedení budete naozaj plný. :) Je tam množstvo reštaurácii a aj na internete si môžete pozrieť kam sa vybrať.
♥♥♥
We' ve been at the right place before the parade had started so I was standing in the front with a great view on the musicians, dancers and characters. You can see more from the performance at the end of my video. If you wanna eat there you have to prepared for a higher prices. But from the cheaper restaurants you can buy a menu for 10€ and more. And you'll get a dessert as well and after the meal you will be completely full. :) There are many restaurants so if you want to decide where to go everything is on the internet.
Prejdime teraz k atrakciám. Ja som mala to ''šťastie'', že som tam bola akurát v nedeľu, čiže podľa mňa bol ten počet až extrémne veľký. Neviem ako je to tam v iných mesiacoch, ale určite sa dá vychytať nejaký dobrý termín. S lístkom máte vstup na všetko a treba si to len vystáť. Alebo je možnosť načasovať si konkrétne atrakcie aby ste ušetrili čas. Mne sa to samozrejme nechcelo a čakala som takmer hodinu na horskú dráhu. :D A ešte na iných veciach. Z toho čo som vyskúšala sa mi páčilo It's a small world, kde sa plavíte na lodičkách a hrá tam veselá hudba a okolo sú postavičky z celého sveta a taktiež plavba Piráti z Karibiku, kde sa naozaj cítiť ako v tom filme.
♥♥♥
Let's move to the attractions. I had a big ''luck'' that I was there on Sunday so I think that was the reason for the huge amount of people. I don't know how is it during the other months but it might be better. With the ticket you can try all attractions you just have to wait. But you can use a fast pass and time your rides so that you will avoid the long rows and crowds. Well of course I didn't do that so I was waiting almost an hour for Big Thunder Mountain. :D And also for another things. I really liked It's a small world and Pirates of Caribbean where you really feel like in a movie.
Posledno časťou sú suveníry, ktorých je tam taktiež veeeeeeeľa, všade majú to isté aj za rovnaké ceny. Ja som si musela hneď kúpiť uši Minnie aby som viac zapadala. :D Nájdete tam všetko od príveskov, plyšákov, keramických vecí, sošiek, sladkostí ... jednoducho hocičo. Opäť za ''super'' ceny, ale aj tak sa tomu nedá odolať. Rozhodne neodídete naprázdno.
♥♥♥
And the last thing are souvenirs and there are plenty of them. Many shops with the same things for the same price. I had to buy the Minnie ears in the begining but you can find pendants, ceramics, statuettes, sweets and many more there. Again for ''amazing'' prices but well you can't resist. You won't leave the park without buying something. :)
Read article
April 23, 2014

Versailles, Eiffel Tower - Day 2

April 23, 2014

Versailles, Eiffel Tower - Day 2

Druhý deň sme hneď po raňajkách vyrazili do záhrad a zámku Versailles. Najskôr sme si prezreli záhrady, ktoré sú naozaj obrovské a človek sa v nich cíti ako v labyrinte. Nachádza sa tam tiež množstvo sôch a stihli sme aj spievajúcu fontánu. Neskôr sme išli už do samotného zámku a poviem vám, ten nábytok, obrazy a celé zariadenie bolo naozaj čarovné, prečačkané jednoducho ako sa na francúzov patrí. Vedela by som si predstaviť tam žiť, veď kto by nechcel kvietkované tapety a kvietkovanú posteľ? :D
♥♥♥
The second day after breakfast we went to the gardens and Versailles castle. At first we walked through the garden which are really big and you feel there like in a labyrinth. There are many sculptures and we saw also singing fountain that was really nice. Later we experienced the whole castle and I can tell you all that furniture, paintings and everything was so charming and fancy as is typical for a french history. I could imagine living there. Who wouldn't want floral wallpapers or bed? :D
Po zámku sme sa konečne presúvali k Eiffelovke. Tu sme opäť narazili na množstvo ľudí a rady boli teda obrovské. Ale tak človek nemôže odísť z Paríža bez toho, aby na tú Eiffelovku nevystúpil. Okrem toho sa práve vtedy zhoršilo počasie a to nám naše čakanie znepríjemnilo. Po vyše hodiny čakanie sme sa konečne dostali na radu. Kúpili sme si lístok peši na druhé poschodie a myslím, že nám to aj celkom stačilo. Bola som prekvapená, že som tie schody bez nejakých problémov zvládla a ten výhľad naozaj stál za to!
♥♥♥
After castle we finally reached the Eiffel tower. And again there were so many people so the queues were never ending. But you can't leave Paris without going on the Eiffel. Unfortunately the weather got worse which made our waiting a bit more unpleasant. After waiting more than an hour we were finally able to start our walk up. We bought tickets only for stairs and to 2nd floor. I was surprised that so many stairs were not a big problem for me and the final view was worth it!
Ako posledné sme mali naplánovanú plavbu po Seine. Zrovna vtedy bolo asi najhoršie počasie za celý čas čo som v Paríži bola. Fúkalo, bolo zamračené, občas dážď a bola mi neskutočná zima lebo som nebola až tak dobre oblečená. Ale musela som sedieť hore aby som mala aj výhľad a porobila nejaké fotky. Škoda lebo za normálnych okolností by som si to užila viac a nemyslela len na to, kedy už konečne pôjdeme späť do autobusu. :D Síce už bolo neskoršie, ale išli sme ešte do časti Monmartre kde sa nachádza aj katedrála Sacre Coeur. Z autobusu sme si pozreli Boulevard de Clichy, kde sa nachádza aj známy Moulin Rouge. Potom sme mali časť nakúpiť posledné suveníry a nočným Parížom sme sa presúvali opäť do hotela.
♥♥♥
The last thing was a cruise across the river Seina. We catched the worst weather ever. It was windy, cold and rainy too. I was freezing but I had to sit at the top to have a nice view. It was such a shame because otherwise I would enjoy it much more and not thinking about funally going back to the bus. :D In the evening we went to the Monmartre part with a cathedral Sacre Coeur. We saw Boulevard de Clichy with famous Moulin Rouge and then we had a short time to buy our last souvenirs. 
Read article
April 21, 2014

PARIS DAY 1

April 21, 2014

PARIS DAY 1

Ahojte! Tak ako ste prežili Veľkú Noc? Tuším som Vám ani nespomenula, že ja budem sviatky tráviť niekde úplne inde a to konkrétne v Paríži. :) Ak ma sledujete na instagrame, určite ste si to všimli. A dnes som sa práve vrátila a som tu aj s novým postom už s fotkami z môjho výletu. Ak sa chcete dozvedieť viac prečítajte si článok alebo jednoducho len pozrite fotky. Bola som tam len raz, ale už teraz viem, že tam musím ísť znovu.
♥♥♥
Hi! How was your Easter? I actually didn't tell you I'll be spending my holidays on completely different place - in Paris. :) If you are following me on instagram you might have noticed it. And today I came back and I am here with a new post with some photos from my trip. If you wanna know more just read the article or look on the photos. I've been there only once but I already know I wanna go there again.

Do Paríža som išla s mamou aby sme sa cez prázdniny nenudili. Ja som tam ešte nikdy nebola tak samozrejme, že som sa tam chcela ísť pozrieť. Bohužiaľ išli sme autobusom, takže som musela pretrpieť cestu v skliesnenom priestore. Hneď ráno keď sme prišli začal program. Ako prvé prišli na rad Luxemburské záhrady, ktoré mi trošku pripomínali Viedenský Belvedere. Ďalej sme sa presúvali mestom okolo univerzity Sorbonna až ku katedrále Notre Dame, do ktorej sme sa išli aj pozrieť.
♥♥♥
I went to Paris with my mum to make our holidays a bit more interesting. I have never been there but always wanted to visit this place. Well we were travelling by bus so I had to survive this uncomfortable drive. Our schedule had started from the early morning as we have arrived. In the beginning we saw Luxembourg gardens that reminded me Belveder in Vienna a bit. Then we were walking along the Sorbonna university to the Notre Dame cathedral and we went also inside.
Vždy som si predstavovala múzeum Louvre nejako menšie ako v skutočnosti je. Ľudí naokolo bolo naozaj plno tak som sa občas cítila skoro ako na letisku. :D Osobne sa do maliarskeho a sochárskeho umenia veľmi nevyznám, takže mi tie 4 hodinky na pozretie múzea celkom stačili. Hoci je Mona Lisa len obraz, fotografovaná je oveľa viac ako slávne celebrity a treba sa potlačiť dopredu pre dobrý záber.
♥♥♥
I always thought that the Louvre Museum is much smaller than in reality. There were so many people around so I felt like on the airport. :D Personally I don't really know much about painting and sculpture art so 4 hours were really fine for me to see all important. Even if its Mona Lisa only a painting she has much more photographers than some famous celebrities. You just have to push yourself into the front for a better shot. 
Prvý deň sme zakončili pri Napoleonovom obelisku na námestí Concorde. Úžasne bolo odtiaľ vidieť na ulicu Champs Elysées aj známy Víťazný oblúk. A samozrejme aj trocha na Eiffelovku, ktorá však bola v pláne až ten ďalší deň. Strašne som sa tešila do hotela na posteľ a sprchu pretože po takom náročnom dni som bola hrozne unavená. Ešte sme museli uviaznuť aj v zápche, takže cesta do hotela trvala o čosi dlhšie. Po tomto dni som mala kúpené svoje prvé eiffelovky a aj niečo z Louveru. Pravda, toto bol poznávací a nie nakupovací zájazd takže tak. :D
♥♥♥
We ended the day at the Concord square with Napoleon's Obelisk. There was such a nice view to Champs Elysées street and of course the famous Triumphal Arch. And of course the Eiffel Tower but that was the plan for the second day. I was really looking forward to our hotel because after such long day I was really tired. Because of the rush hour we were stucked in a motorcade and the way was a bit longer. That day I had my first eiffel towers and something from Louvre. Well it was a sightseeing trip not shopping so thats it. :D
Read article
April 16, 2014

ON THE ROOF

April 16, 2014

ON THE ROOF

Bola som v úžase keď mi Conny ukázala tú úžasnú záhradu na streche s výhľadom na celú Viedeň. Vedela by som si tam prestaviť bývať. :) Aby som nebola oblečená stále v tom istom, obliekla som si nové šaty ktoré som si v ten deň kúpila vo Forever21 iba za 10€! Je to jeden z naj obchodov, už hneď keď som tam prišla mali všetko kvietkované a proste také, aké si to na jar a leto predstavujem. A cenovo tiež dobré. Nie ako keď prídem do našich obchodov a šaty stoja 29€. Tieto moje fotky sú v celku normálne ale keby ste videli naše spoločné s Conny fotené samospúšťou. :D Totally crazy haha. 
♥♥♥
I was amazed when Conny showed me that amazing garden on the roof with a view to the whole Vienna. I can imagine living there. :) You can see I changed my clothes so I am wearing my new dress from Forever21 I bought that day. And the price was amazing - only 10€! I love that shop and they have so many floral things or much nicer things for spring and summer comparing to our shops. When I go shopping in Slovakia everything I like is so expensive... like I don't wanna buy dress for 29€. These photos of me are quite normal but we too some crazy ones with Conny too. :D

Bola som v úžase keď mi Conny ukázala tú úžasnú záhradu na streche s výhľadom na celú Viedeň. Vedela by som si tam prestaviť bývať. :) Aby som nebola oblečená stále v tom istom, obliekla som si nové šaty ktoré som si v ten deň kúpila vo Forever21 iba za 10€! Je to jeden z naj obchodov, už hneď keď som tam prišla mali všetko kvietkované a proste také, aké si to na jar a leto predstavujem. A cenovo tiež dobré. Nie ako keď prídem do našich obchodov a šaty stoja 29€. Tieto moje fotky sú v celku normálne ale keby ste videli naše spoločné s Conny fotené samospúšťou. :D Totally crazy haha. 
♥♥♥
I was amazed when Conny showed me that amazing garden on the roof with a view to the whole Vienna. I can imagine living there. :) You can see I changed my clothes so I am wearing my new dress from Forever21 I bought that day. And the price was amazing - only 10€! I love that shop and they have so many floral things or much nicer things for spring and summer comparing to our shops. When I go shopping in Slovakia everything I like is so expensive... like I don't wanna buy dress for 29€. These photos of me are quite normal but we too some crazy ones with Conny too. :D
Read article
April 12, 2014

VIENNA BABE!

April 12, 2014

VIENNA BABE!

Tí, ktorí ma sledujete na instagrame určite viete, že som včera bola opäť vo Viedni. Stále musím opakovať ako je super, že práve moja hostsestra je z Viedne, takže o to dôvod viac tam chodiť! Začali sme už klasicky nejakými fotkami, rozhodli sme sa pre Belvedere, ktorý je naozaj krásny. Nemohli sme už tradične vynechať aj Starbucks, kde sme si obe dali aj čokoládové cookies. :) A potom nasledovali obchody. Zistila som, že na Mariahilfer Strasse otvoritli aj obchod Brandy Melville, ktorý som prvý krát videla v Londýne. Ďalej H&M a Forever21, kde majú úžasný výber oblečenie, takže asi po 100 rokoch som šla s plnými rukami do kabínky. Kedže sme sa konečne stretli, natočili sme aj 2 videá, z ktorých sa jedno objaví aj na youtube. Nakoniec som musela ísť do Primarku a ten opäť nesklamal a ja som odišla s veľmi ťažkou taškou. :D 
♥♥♥
Those who are following me on instagram might know that I was in Vienna yesterday again. I still have to remind how amazing is to have a hostsister from Vienna so she is a good reason to always come back. We started with some photos - we chose Belvedere that is really beautiful. We had to go to Starbucks again and except drinks we ordered also cookies. :) Then we made a stop in Brandy Melville ( which is now also opened in Vienna ), H&M and Forever 21 with amazing clothes. I actually took so many dresses to the fitting room. Because we finally met we also did 2 videos and hopefully one will appear on my youtube channel. At the end we went to Primark and I was leaving with a really heavy bag. :D
Read article