-->
June 28, 2015

WATERMELON MANIA

June 28, 2015

WATERMELON MANIA

WHAT I WEAR: bag - CLOCKHOUSE / jeans - FOREVER21 / top - GATE / sweater - TSCHIBO / nike sneakers - HUMANIC

# Ahojte! Hoci to dnes doobeda opäť vyzeralo tak, že z fotenia nič nebude, nakoniec sme to predsa len vymysleli a konečne je tu ďalší outfit post. Tentokrát som zvolila jeden z mojich obľúbených outfitov na každý deň. Nové trojštvrťové jeansy sú momentálne mojim najväčším favoritom a veľmi rada ich nosím. V poslednej dobe u mňa dominujú tenisky, pretože som celý deň na nohách, či už v práci, vo fitku, alebo len tak vonku a potrebujem takú obuv, v ktorej zvládnem pohodlne chodiť aj celý deň. Všetko som to doplnila melónovými doplnkami - náušnicami, tričkom a aj novou kabelkou, ktorú som pred dvoma dňami objavila v C&A a jednoducho som ju musela mať. Hoci bolo upršané počasie, v tomto melónikovom outfite som sa cítila aj tak letno. Doma máme oslavu a ja sa už neviem dočkať kedy ochutnám všetky koláče. Ako ste víkendovali vy?

# Hi! Even if it was raining today and I thought we won't be able to take any photos, in the end we actually figured it out how to not get wet so you can enjoy a new outfit post. This time I chose one of my favourite outfits I am wearing everyday. My new jeans are my absolute favourite right now and I love to wear them. Recently I've been wearing sneakers quite often as I am walking every day either in work, gym or just in town so I need some comfortable footwear. I added a watermelon accessories - tshirt, earrings and also my new bag I found like two days ago in C&A and I just had to buy it. I felt really summery in it. We have now a family celebration at home and I can't wait to try some cakes. How was your weekend?
Read article
June 25, 2015

TODAY's BREAKFAST

June 25, 2015

TODAY's BREAKFAST

# Ahojte! Veľmi nás mrzí, že už tu dlho nebol outfitový článok, ale ja aj Majka sme v poslednom čase tak zaneprázdnené, že sa to jednoducho nedá, aj keby sme veľmi chceli. Určite však na tom popracujeme a ja sama mám viacero nápadov, aké články by sa tu mohli objavovať, mám nápady aj na videá a všeličo iné, len treba čas aby sa to dalo zrealizovať.

# Kedže v poslednej dobe je môj instagram preplnený rôznymi fotkami jedál, či fotiek z fitka, rozmýšľala som, že by som opäť začala pridávať aj nejaké recepty, fotky jedálničkov, či rady a moje skúsenosti. Ak ma sledujete dlhšie, určite si pamätáte na moje raňajkové fotky, ktoré som na blog občas pridala. Skúšam nové recepty, vymýšľam a samozrejme nezabúdam fotiť, tak by bola škoda nepodeliť sa o to s vami. Určite napíšte do komentárov, či by sa vám aj takýto obsah na blogu páčil, poprípade, čo by ste ešte privítali.

# Na fotkách môžete vidieť moje dnešné raňajky. Už po druhý krát som si spravila sladkú pizzu z ovsených vločiek a banánu, ktorú mám z fitreceptov. Je to naozaj veľmi chutné a ozdobiť si ju môžete podľa svojich predstáv, či už jogurtom, tvarohom, nutellou či ovocím. Nechýbala kávička od dolce gusto, tentokrát však menšia, ale veľmi chutná. Raňajky mi takto pekne osvetlilo ranné slnko, čo som musela zachytiť na foťák a výsledok sa mi veľmi páči.
# Hi guys! We are really sorry for not enough outfit posts on this blog, but we are both so busy that we just don't have time to take photos. Hopefully this will change soon and you will enjoy some new outfits soon. Because of our lack of fashion posts I've started thinking about a different content of this blog. I have some ideas what to write about, also some video tips, but they all need some time to prepare.

# You migh have noticed quite a lot of food pics and gym pics on my instagram, so I was thinking to start posting more food articles, recipes and also some personal experiences from my healthy lifestyle again. I am trying new recipes and even creating my own ones so I would like to share them with you. Let me know in the comments if you would like to see content like this or even write your own ideas.

# On these photos you can see my today's breakfast when I had an sweet oat and banana pizza for the second time. It's amazing as you can add any toppings as you like such as cottage, greek yoghurt, nutella or fruit. I had some coffee too but this time only a small one but really delicious. The sun was shining in the morning so I had to take photos of my food with this nice sunrays.
Read article
June 15, 2015

VIENNA NEW IN

June 15, 2015

VIENNA NEW IN

 sunglasses - PRIMARK ( 2,50 € )

# Ahojte! V dnešnom príspevku vám ukážem niečo málo z mojich nákupov z Viedne. Video však zatiaľ nemám, pretože sa mi nepodarilo natočiť. :/ Najviac som ako už tradične nakúpila v PRIMARKU, pretože si ho cením najviac, lebo u nás zatiaľ  tento obchod nemáme. Aj keď väčšinou je mojim plánom kúpiť oblečenie, nikdy neodolám a odídem s úplne inými vecami a doplnkami. :D

# V tom Primarku je to trošku o nervy, lebo obchod je obrovský, z každej strany vás obklopujú iné veci, v takmer každej uličke sú ľudia a neustále do niekoho narážate. Tak sa na to treba psychicky pripraviť. My sme najskôr chodili pomaly a všetko sme si prezerali, aby našim očiam nič neuniklo a keď sme mali plné košíky, zložili sme sa pri zrkadle a začali skúšať. Naozaj by sa mi nechcelo stáť v rade na kabínky. :D Potom všetko spočítame, aby sme mali prehľad, koľko asi zaplatíme a poprípade si všetko preriedime a vyhodíme veci, ktoré vlastne nepotrebujeme. :P Pri pokladniach to už ide celkom rýchlo, pretože kás je veľa. Najlepší pocit je keď z obchodu vyjdete, síce s o niečo ľahšou peňaženkou, ale konečne sa nadýchate čerstvého vzduchu a pri najlepšom, ak nájdete miesto, si aj sadnete. :D Poviem vám, tento obchod vás vie totálne vyčerpať, vyšťaviť aj znechutiť, takže naozaj nie je pre každého. Veci tam však majú pekné a dokážete sa v nich prehrabávať celé hodiny. ( my našťastie len 2 ).
 Clinique 3 steps kit - DOUGLAS ( 9,95 € ), purse - PRIMARK ( 5 € )

# Hi guys! Today I want to share with you some photos of the things I bought the last time in Vienna. Mostly I was looking forward to Primark as we still don't have this shop in my country and I always spend there most of my money. Even if I plan to buy clothes I can never resist buying some accessories or decorations. 

# Primark is huge and definitely not for everyone, especially men, who are sitting outside. :D When you enter you are surrounded with so many things from each side so you don't really know where to start. You have to be physically prepared for such shopping. We tried not to hurry anywhere and look properly on almost everything so we did not miss anything. When our baskets were full enough we stopped in a front of some mirror and started trying our clothes. Then we counted everything to know how much we will pay and threw away things we actually don't need. At the cash desks is actually fast as there are many of them. The best feeling is when you are leaving this shop, happy to be breathing finally a fresh air and if you are lucky, you can find some place to sit. But in fact the things Primark sell are really nice and you can spend hours looking through them. ( we actually spent there 2 hours )
jeans - FOREVER 21 ( 16 € ), necklace - PRIMARK ( 2,50 € )
Read article
June 12, 2015

PRESIDENTIAL GARDEN

June 12, 2015

PRESIDENTIAL GARDEN

WHAT I WEAR: blouse - HOLLISTER / top - FOREVER 21 / shorts - BERSHKA / bag - PARFOIS / sunglasses, necklace - PRIMARK / sandals - DEICHMANN /

# Ahojte! Dnes ma opäť prišla navštíviť Conny, ktorú už určite poznáte a tak sme mali celý deň pre seba. Na tento deň som sa veľmi tešila a dopadol naozaj výborne. Najskôr sme pre vás natočili videá na youtube, ktoré čoskoro dúfam uvidíte, spravila som môj obľúbený obed - kuracie mäso s jasmínovou ryžou a zeleninou a neskôr sme sa presunuli do mesta, užiť si slnko. Ani neviem prečo ma napadlo ísť sa pozrieť do prezidentskej záhrady, kde som nebola už pár rokov. Ale túto voľbu som neoľutovala, pretože je naozaj veľmi pekná a dalo sa tam super fotiť. 

# Našou ďalšou zastávkou bola zmrzlináreň KOUN, kde som veľmi chcela ísť a konečne sa mi to splnilo. Bola tam dokonca dlhšia rada, čo by som vôbec nepovedala, keďže obchodík nie je tak nápadný. Ale čakať sa naozaj oplatilo a ja som si vychutnala skvelú zmrzlinu s príchuťou ricotta a figy. Kopček stojí 1,20 €, ale nie je to vôbec malý kopček. :P Určite sa tu zastavím aj nabudúce, aby som ochutnala nejakú ďalšiu zaujímavú príchuť. :) Boli ste už ochutnať túto zmrzlinu?

# Hi! Today my hostsister Conny came again to visit me so we spent the whole day together. I was actually really looking forward to this day and I must say I really enjoyed it. At first we did some videos for you that will be hopefully soon on youtube, I cooked my favourite lunch - chicken with jasmine rice and vegetables and later we went to the town to enjoy today's sunny day. I don't know why, but after ages I decided to take Conny to the presidential garden where I haven't been for ages. It was such a great idea as it is so nice and you can take beautiful pictures there.

# Our next stop was an ice cream shop KOUN, where I wanted to go and today my dream came true. You would be surprised that there is actually a queue even if this shop is not that noticeable. The wait is worth it and I tried an amazing ice cream with ricotta and fig flavour. One scoop is 1,20 € but is not the small one! :P I will definitelly come to this shop again to try another amazing flavour. :) If you will have a stop in Bratislava I really recommend this!
Read article
June 9, 2015

SATURDAY IN VIENNA + VLOG

June 9, 2015

SATURDAY IN VIENNA + VLOG

# Ahojte! Konečne je tu nový príspevok, konkrétne o našom sobotňajšom výlete vo Viedni. :) Naposledy sme boli na Vianočných trhoch takže bol najvyšší čas ísť sem znovu. Chodíme výlučne vlakom, pretože je to pohodlné a v cene lístka je zahrnutá aj doprava vo Viedni. Zvyčajne sme chodili do nákupného centra G3 Gerasdorf, ale podľa mňa tam nie sú až tak dobré obchody okrem Primarku, a preto naša cesta smerovala do SCS Shopping City Süd. Bola som tam iba raz a preto som si dopredu naštudovala ako sa tam dostaneme.

# Tak ako do G3 aj do SCS chodí autobus zadarmo asi každú pol hodinu a dokonca z dvoch zastávok. My sme išli na zastávku U1 Reumannplatz, ktorá je na línii ako aj vlaková stanica, takže ste tam za pár minút. No a keď vyjdete von, stačí už iba nájsť zastávku odkiaľ chodí ten autobus zadarmo. Pohodlne sa do centra odveziete a keď už máte dosť, odveziete sa naspäť. :D Pri ceste späť som to nejako nedomyslela a autobus nás odviezol na inú zastávku ako tú, odkiaľ sme išli, tak sme sa povozili v metre a rozhodli sa ísť ešte na Mariahilferstrasse

# Ak by vás zaujímalo, aké obchody sa nachádzajú v SCS tak môžem spomenúť Primark, C&A, Hollister, H&M, Bershka, Douglas, Mac, Starbucks a mnoho ďalších, ktoré u nás ani nie sú a v komplexe sa nachádza aj IKEA. Je fajn ak si dopredu pozriete kde sa jednotlivé obchody nachádzajú, alebo mať aspoň nejaký plánik po ruke pretože je to naozaj veľké a tí čo nemajú dobrý orientačný zmysel môžu mať problém.
# Bol riadne teplý deň a bez vody by človek určite nevydržal. Takže v týchto horúcich dňoch je naozaj lepšie ísť sa schladiť do nákupného centra, ako chodiť vonku na slnku. My sme mali po celom dni čo sme chodili dosť, boli sme unavené, smädné, spotené a neviem ešte čo. :D Ale stálo to za to ako vždy a nezabudla som ani vlogovať. Áno po sto rokoch si môžete pozrieť nové video tak dúfam, že sa vám bude páčiť. Určite plánujem aj príspevok alebo video čo som si kúpila. :) Majte ešte krásny slnečný týždeň.
Read article
June 2, 2015

WALKTRENDY FLORAL DRESS

June 2, 2015

WALKTRENDY FLORAL DRESS

WHAT I WEAR: dress - walktrendy.com / shoes, bracelet, necklace - PRIMARK  / sunglasses - CLOCKHOUSE

# Ahojte! V nedeľu sa nám poriadne oteplilo a preto som neľutovala, že som si obliekla moje nové šaty, ktoré mám zo stránky walktrendy.com. Mala som možnosť vybrať si jeden produkt a zo všetkých vecí sa mi najviac páčili práve tieto kvetované šaty. Tento eshop som predtým nepoznala, a tak som bola rada, že som objavila niečo nové ako je Oasap či Sheinside. Šaty sú vo veľmi dobrej kvalite, až som bola prekvapená, pretože pri objednávaní z internetu sa vždy obávam, ako bude vec vyzerať v skutočnosti. Nikdy neviem odolať šatám a aj na tejto stránke ich je docela dosť, že je až ťažké si vybrať. Navyše, poštovné je zadarmo do celého sveta, čo určite oceníte. 

# K šatám som si opäť vzala opätky a bol to zážitok chodiť s nimi po meste. :D Schladiť sme sa šli do McCafé, tentokrát na ovocné fresco Marhuľa a Jahoda. Rozhodne to bolo ďalšie z našich príjemných nedeľných popoludní s Majkou, na ktoré sa vždy teším. :) 

# Hi! On sunday was a really hot weather so it was a right decision for me to wear my new dress from walktrendy.com. I had an opportunity to choose one product and from all their things I fell in love with this dress. I didn't know this eshop before but I am happy I found something new, other than Oasap or Sheinside. I was actually really surprised with a good quality of the dress as I am always worried how the thing will look like in real life. I am planning to buy maybe some more dresses for this summer season and there are plenty of them on walktrendy page. The shipping is free worldwide that is amazing.

# I was wearing my high heels again and it is always a big challenge for me to be walking around the town in them. :D Later we went to McCafe for a cold fresco drinks. It was definitelly another of our great sunday afternoons with Majka I am always looking forward to.
Read article