-->
December 25, 2015

ACCENTRA ADVENT CALENDAR 2015

December 25, 2015

ACCENTRA ADVENT CALENDAR 2015

❄ ŠŤASTNÉ A VESELÉ VŠETKÝM MOJIM ČITATEĽOM! :) Dúfam, že ste mali včera krásny večer, bohatého Ježiška a samozrejme rodinnú pohodu. Ja som si včerajšok veľmi užila tak ako každý rok a som nadmieru spokojná. Dnes pokračujem s vianočnou tematikou príspevkov. Tento rok som opäť skúsila iný, ako čokoládový adventný kalendár. V Douglase som našla už len tento od značky accentra, dokonca za 50% zľavu, tak som si povedala, že prečo nie? Síce sa mi ťažko trepal až z Viedne domov, no iný by som asi nezohnala. 

❄ Po minuloročnom kalendári, kde boli samé krémiky, šampóniky a proste veci v tubičke bol tento zameraný hlavne na telo a kúpeľ. Takže sa mi páčilo, že vecičky v ňom sú rôzneho typu a stále je tam niečo iné, málokedy sa opakovali. A hlavne myslím, že tieto veci sa mi zídu oveľa viac a že ich spotrebujem. Väčšinou sa mi zdá, že adventné kalendáre sú zbytočne predražené a neoplatí sa vyhadzovať toľko peňazí za miniatúrne verzie produktov od známych značiek. Tento môj ma stál už v zľave len 10 € čo sa mi zdalo ešte v norme. Čo sa teda ukrývalo pod jednotlivými políčkami?
❄ MERRY CHRISTMAS EVERYONE! :) I hope you had an amazing Christmas eve so as this morning, lots of presents under the Christmas tree and great time with your family. I really enjoyed last evening as every year and I am very pleased with everything I received. Today I would like to continue with some other christmas related post. This year I bought an accentra cosmetic advent calendar again in Douglas. I got mine in Vienna for 50% sale so I thought why not to try it? It was a bit hard to carry it back home but I wouldn't get any other.

❄ Last year were in my advent calendar mostly creams, shampoos and other things in tubes. This one is focused on bath&body. So I really liked that every day I found different things. And I think I will use these products much more than creams as I love taking bath more than once a week. I think that most of the time are these calendars not really worth to buy and they are overpriced. You are just buying a miniatures of some products from popular brands. But I am not saying I wouldn't want to try body shop or some other calendar. Mine was only for 10€ that is a normal price. So what was inside? 
1. pemza / pumice stone * 2. kefka / brush * 3. špongia / sponge
4. perličky do kúpeľa / bath pearls * 5.6. guličky do kúpeľa / bath fizzers / 7. lupienky do kúpeľa / bath confetti
8. sprchový gél / shower gel * 9. krém na ruky / hand & nail cream * 10. šampón / shampoo * 11. telové mlieko / body lotion 
12. zrkadielko / mirror * 13. 14. mydlá / soaps * 15. oddeľovač na prsty / toe separator
16. 17. bath fizzers * 18. pilníky na nechty / nail files * 19. pilník / nail file
20. mydlo / soap * 21. nožničky / scissors * 22. cvikátko / nail clipper * 23. balzam na pery / lip balm * 24. lesk na pery / lipgloss
Read article
December 16, 2015

SALZBURG CHRISTMAS MARKET

December 16, 2015

SALZBURG CHRISTMAS MARKET

Krásnu stredu všetkým! :) Dnes by som vám rada niečo povedala k výletu, ktorý som absolvovala minulú sobotu. Mala som tú možnosť ísť sa pozrieť na jedny z najkrajších vianočných trhov v Európe - do Salzburgu. Rodičia tam boli minulý rok tak aj vďaka nim som vedela, že tam určite bude pekne a že rozhodne stojí za to ísť sa tam pozrieť. Najskôr sme si spravili zastávku v dedinke St. Gilgen, ktorá sa rozprestiera pri jazere Wolfgangsee. Je tam aj nádherný výhľad na hory, ktorý môžete vidieť aj na obrázku. :) Síce je toto miesto pomerne malé, no vianočné trhy sa nedajú vôbec zahanbiť.Všetky domy sú pekne vyzdobené, na uliciach panuje pokojná atmosféra a je to tam doslova ako v rozprávke. K idylke už chýbal len sneh. Punč, ktorý som tu ochutnala bol výborný, s kúskami jablka so škoricou v milom hrnčeku. Musím povedať, že bol lepší ako ten, čo som pila v Salzburgu. Ten mi prišiel ako pomarančový teekanee čaj, ešte k tomu bez ovocia. :D

❅❅❅

Hi guys! :) Today I would like to say a few words about my saturday's trip. I had an opportunity to visit one of the prettiest christmas markets in Europe - Austrian Salzburg. My parents were there last year so I knew that it is nice and definitelly worth to visit. At first we made a stop in a small village St.Gilgen situated near the Wolfgangsee lake. There is very beautiful view with the mountains that you can see on the pictures. Even if this place is quite small, christmas market is amazing. All the houses are decorated, the streets are calm and with good atmosphere and you can feel there as in a fairytale. The only thing that was missing was snow. Punch I tasted was so delicious with some apple pieces, much better than the one in Salzburg. It tasted like an orange teekanee tea and was without any fruit. :D
Read article
December 13, 2015

YELLOW COAT

December 13, 2015

YELLOW COAT

What I wear: coat - PIMKIE / dress, tights - PRIMARK / scarf - ROME / sweater - PULL&BEAR / shoes - DEICHMANN

Ahojte! Po menšej pauzičke som späť aj s novým outfitíkom. Čas beží naozaj neuveriteľne rýchlo a tým, že som stále zaneprázdnená, ešte rýchlejšie. Vianoce sú za dverami a ja nemám ešte kúpené darčeky a pomaly ale isto začínam stresovať namiesto toho, aby som si užila sviatky ''pokoja a radosti''. :D Ale teším sa už na koniec tohto roka a mám v mysli niekoľko článkov, ktoré sa vám dúfam budú páčiť. :) 
Dnes sme s Majkou vybehli pofotiť outfity a našli sme skvelé miesto, tentokrát mimo mesta. Obliekla som si nové šaty, kúpené v Primarku, no celý outfit som oživila kabátom. A možno sa budete čudovať, ale je mojej mamy. :D Dovolila mi ho požičať si a mne sa veľmi páči. Takýto výrazný zimný kúsok asi nemám ani v šatníku. Aj počasie bolo dnes príjemné, ukázalo sa aj slnko a mali sme peknú prechádzku. Čo hovoríte na kabát vy? 

❅❅❅

Hi! After a small break I am back with a new outfit. The time goes so quickly and for me even faster as I am always busy with something. Christmas are coming soon and I still haven't bought any presents so I am a bit stressed out. I should enjoy this christmas atmosphere but thats not happening. :D But I am actually looking forward to the end of this year and I am planning a few posts for you that you'll hopefully like. :)
Today me and Majka went photoshooting again but this time it was not in town. I was wearing my new dress from Primark and colorful coat. It is actually my mom's coat but she was so nice that she borrowed me it. :D I really like it, it is very bright and I don't think I have something like it in my closet. Also the weather was nice, the sun was shining and we had a lovely walk. What do you think about my coat?
Read article