-->
August 27, 2016

ZOO AND BOTANICAL GARDEN

August 27, 2016

ZOO AND BOTANICAL GARDEN

Ahojte a peknú sobotu prajem! :D Keby sa niekomu zdalo, že na blogu je akosi málo zvieratiek, dnes sa k nim opäť vrátime. Posledný článok z Budapešti venujem krásnej Zoologickej záhrade, ktorú sme mali možnosť navštíviť a neviem, či som niekedy lepšiu videla. Mala som pocit, že človek by sa v nej dokázal motať celé hodiny, pretože vždy nájdete nejaké zaujímavé zákutia, ktoré stoja za pozornosť a to nehovorím o všetkých nádherných a unikátnych zvieratách, ktoré tam máte možnosť vidieť. Napriek tomu, že bol teplý a horúci deň, videli sme takmer všetko, čo sme chceli. Majú výborne vyriešené klietky a výbehy, ktoré si môžete obzrieť z každej strany, takže aj keď sa nejaké zviera schováva, je veľká pravdepodobnosť, že ho aj uvidíte.

Zoo je rozdelená na časti ako Savana či Austrália, kde sa nachádzajú zvieratá, ktoré zapadajú do tohoto prostredia či krajiny. Taktiež aj celá časť je ladená do takého štýlu a niekedy máte naozaj pocit, že vlastne nie ste v Maďarsku, ale úplne niekde inde. Jedinou nevýhodou sú názvy a upozornenia takmer všetkého výhradne v maďarčine, žiadna angličtina, takže ani neviete, aké zviera to vlastne obdivujete. Ale na tento problém sme nenarazili len v zoo. :)
Osobne sa mi najviac zo všetkého páčilo, ako blízko ste mohli byť pri zvieratách. Napríklad ste si mohli pohladkať klokana, alebo zvláštne zvieratko, čo žije len v tme. Niekedy ste už tak blízko, že vás od zvieraťa delí len sklo. Úžasný bol aj malý orangutan, rôzne opičky, koala, tuleň, tiger ....a vlastne úplne všetko. Ak budete mať cestu do Budapešti a nebudete vedieť, čo od dobroty, túto Zoo rozhodne odporúčam a nebudete ľutovať. :) Nám všetkým sa to veľmi páčilo a boli sme doslova unesení. Dúfam, že sa vám dnešný článok páči, pretože až tak veľa som nefotila, skôr sme natáčali. Zábery si môžete pozrieť aj vo videu. 
Read article
August 25, 2016

STAIRS

August 25, 2016

STAIRS

WHAT I WEAR - boyfriend jeans - NEW LOOK / shirt - RESERVED / top - TERRANOVA / shoes - VANS / bag - PARFOIS / sunglasses - CLOCKHOUSE

Ahojte! Týždeň sa nám pomaly blíži ku koncu a dnes som si pre vás, okrem nového videa na youtube pripravila aj outfitový článok. Ten sme fotili nedávno a aj keď sme, ako to už býva, na začiatku presne nevedeli, kam pôjdeme, našli sme toto zaujímavé miesto pri schodoch medzi stromami. Tak sme sa patrične vybláznili ( teda najmä ja ) a vymýšľali sme rôzne pózy, a niekedy aj skoky. Najbližšie sa zasa môžete tešiť na outfit od Majky.

Dohadovali sme sa, že to má byť akože street style, no ako sami vidíte, na ulici sme neskončili. :D Nevadí. Pre tento look som zvolila moje obľúbené boyfriend jeans, nový top z výpredajov, ktorý má zaujímavé ramienka a nezabudla som ani na košeľu okolo pása. Tento trend sa mi veľmi páči a dokáže vytvoriť taký ležérny look. :) Myslím, ju budem nosiť aj na jeseň, napríklad ku koženej bunde. Najviac sa mi k outfitu hodili tenisky a už si plánujem kúpiť aj nové. Potom vám možno napíšem o mojej láske práve k tomuto typu topánok. :) Poslednou novinkou je kabelka, ktorú som zohnala taktiež vo výpredajoch za skvelú cenu. Čo sa mi na nej páčilo bolo to, že pozostáva z dvoch dielov. Vnútro kabelky sa dá vybrať, a nosiť ho tiež ako menšiu kabelku. :) Takáto 2v1 vecička sa naozaj oplatila a Parfois ma nikdy nesklame. :) To by bolo pre dnešný post všetko, dúfam, že sa vám páčilo a užite si zvyšok týždňa!
Read article
August 23, 2016

KÁVIČKÁRKY #9 - JACOB CAFÉ

August 23, 2016

KÁVIČKÁRKY #9 - JACOB CAFÉ

Ahojte! Dnešný príspevok som mala naplánovaný už dlhšie, ale nejako nebola vhodná chvíľa ho sem pridať, takže sa tu objavuje až teraz. Ak by niekto zabudol tak my dve s Majkou občas skočíme do nejakej novej kaviarničky, ktorá nám padne do oka a potom sa podelíme o naše pocity s vami tu na blogu. Ani teraz tomu nebude inak a zobrali sme si na paškál Jacob Café, ktorá sa nachádza na Miletičovej 16 v Bratislave. Náhodou ju objavila Majka a rozhodli sme sa ju vyskúšať. Ja osobne som o nej vôbec nevedela, tak ma prekvapilo, že hoci občas chodím okolo, nejako som ju nezaregistrovala. 
Možno to bude aj tým, že je v prevádzke zrejme len od tohto roku ( neviem presne ), takže o nej ešte veľa ľudí nevie. Určite nie je ľahké začínať s podobným biznisom, pretože mám pocit, že s kaviarňami v Bratislave sa akosi roztrhlo vrece. My sme prišli v menej typickom čase na kávu, asi pred dvanástou a vo vnútri sa nikto nenachádzal, tak sme boli hneď obslúžené. Vybrali sme si asi ten najmenší stôl :D, ale za to na tom najlepšom mieste pri okne s fotelkami. Predtým ako sme si sadli sme si ešte išli vybrať koláčik k pultu a rovno sme si aj objednali. Ako inak kapučíno. :) Ale papier s ponukou nájdete aj na stole a ten som si pozrela až potom. 
Objednali sme si teda dve kapučína za 1,70 € a z koláčovej ponuky úžasne vyzerajúcu pavlovu tortu a cheesecake. Je super, že cena kávy sa pohybuje max do 2 €, čo je na Bratislavu v podstate lacné. Koláčiky sú zase od 2,40 - 2,90. Z ponuky si môžete vybrať aj čaje, domáce limonády alebo raňajkové menu či slané pochutiny k vínu. Obom nám koláče veľmi chutili a kapučína mali penu do srdiečka. :) ♥ Pavlova torta bola veľmi ľahká a jemná, keďže je z bielkov a ovocie mu dodalo sviežosť. Ako plus hodnotíme pohár vody s citrónom ku káve, čo by mala byť v kaviarni samozrejmosť, no nie vždy ju človek dostane. Všimla som si, že ich špecialitou je práve servírovanie kávy či ovocných šalátov do čokoládových kornútikov. To znie tiež zaujímavo.
Vnútri sme sa cítili príjemne, v pozadí hrala fajnová hudba, nejaké francúzske skladby a jazzík. Interiér je tiež veľmi pekne spravený, páčila sa mi farebná kombinácia bielo-modrých stien a rôzne typy sedenia, či už drevené stoličky, veľký gauč, alebo kreslá, na ktorých sme sedeli my. Dokonca mali spravené aj sedenie vonku, čo oceníte najmä v teplých dňoch. Najviac nás však uchvátili štýlové svetlá, ktoré nechýbajú v žiadnom hipsterskom podniku a zaujímavé obrazy. Ak prídete s deťmi, pripravený je aj menší detský kútik, kde sa môžu vaše deti zabaviť. Posledným ''highlightom'' je určite čistič na ruky, ktorý sa tak často v podnikoch nevidí a my sme to hodnotili viac ako pozitívne. :)
Celkový dojem bol veľmi dobrý, škoda, že sme nezažili viac rušnú atmosféru, ale aspoň sme sa vyhli zvedavým pohľadom, keď sme si všetko fotili. Rozhodne túto kaviarničku odporúčame, priestorovo nie je najväčšia, ale stojí za návštevu. Ak máte náhodou cestu okolo Centralu, zájdite práve sem, keďže je odtiaľ vzdialená asi len 3 minútky, hneď pri ceste smerom k Saleziánom. To by bolo z dnešných kávičkárok všetko a ja sa už teším kam zavítame nabudúce. Prajem ešte pekný utorok!
Read article
August 19, 2016

TROPICARIUM & ZOO CAFÉ

August 19, 2016

TROPICARIUM & ZOO CAFÉ

Ahojte! Dnes mám pre vás článok z tretieho dňa v Budapešti, keď sme sa rozhodli navštíviť známe Tropicarium, ale nakoniec sme tých exotických zvieratiek mali ešte viac. Toto miesto bolo pre nás must have, čo musíme vidieť a ja som sa tam veľmi tešila, keďže podmorské svety mám hrozne rada, rybičky a všetko vodné ( keď som bola mladšia strašne som mala rada H2O stačí pridať vodu a samozrejme rozprávku Hľadá sa Nemo ). Vyrazili sme hneď ráno, pretože od centra mesta je to vzdialené asi 40 minút autobusom. Človek by si počas cesty ani nepomyslel, že sa dostane k niečomu takému. :D Zistili sme, že toto Tropicarium je súčasťou obchodného centra, tak som mala trošku obavy, že to bude malé, alebo že to nebude stáť za to. Vstupné stojí 2500 forintov, čo je celkom fajn.
Nakoniec som ale zistila, že je to vnútri oveľa väčšie ako sa na prvý pohľad zdá a pokojne by som sa tam dokázala motať a obzerať všetky ryby celé hodiny. Tropicarium má viacero častí a neuvidíte tam iba ryby. Najskôr si popozeráte zopár sladkovodných rýb a potom sa presuniete do dažďového pralesa, kde sú hady, opice, vtáky a dokonca aj krokodíl. V teráriách sú naozaj krásne zvieratá rôznych farieb aké som ešte nikdy nevidela. Dokonca zažijete aj tropickú búrku s hromami. :)

Za pozornosť určite stojí aj oddelenie s jaštericami a rôznymi chrobákmi, hadmi a inými zvieratkami. Tam sa pýši krásny leguán, chameleón, či zvieratko, ktorého meno vôbec neviem. :D Je tam aj malá ohrádka s morčiatkami, ktoré sa dajú pohladkať, ale sú veľmi plaché ( čudovala som sa, že v tropicariu majú morčatá haha ). Ďalej sa presúvate už k samotným akváriám s nádhernými rybami všetkého druhu. Naozaj som nevedela, kam sa skôr pozerať. Najväčší zážitok je však určite vodný tunel, kde vás od samotných živočíchov delí len sklo. Nad vašimi hlavami plávajú raje a dokonca aj žraloky. Na konci je veľký bazén, kde sa môžete dotknúť raje a bolo to veľmi milé. :) Nevynechali sme ani obchod so suvenírmi, kde mali rozkošných plyšákov, či rôzne hovadinky. Určite stálo za to pozrieť sa tam a rozhodne by som šla znovu. 
Keď som spomínala, že zvieratiek sme mali v ten deň ešte viac, je to preto, že sme sa vybrali do Zoo café. Pôvodný plán bol ísť do Mačcafé, pretože to bolo blízko kde sme bývali. Ale Filip náhodou našiel na internete Zoo café a bolo to asi najlepšie rozhodnutie dňa. Usadili sme sa na miesto, kde boli okolo nás terárka a akvárka a nevedeli sme, že čo sa bude diať. Pozreli sme si menu a objednali kávu. Vedľa nás bola ešte jedna pani s dcérou a hrali sa tam s jaštericou. Pozeráme na nich, že to si tie zvieratká máme zobrať sami či ako? :D Po chvíli prišiel chlapík a priniesol nám prvého kamoša a tým bol chameleón. :D Normálne nám ho nechal, že hrajte sa s ním a odišiel. Hm, tak my že fajn super ešte sme to nikdy nedržali. 

Ešte väčší zážitok bol, keď nám postupne tie zvieratká vymieňal. :D Užili sme si teda ešte aj hada, gekončíka, agamu, korytnačku, ježka a aj zajaca. Celý čas sme sa s nimi fotili a užívali si to. Bola to celkom sranda a rozmýšľali sme, že by takú kaviareň mohli spraviť aj u nás. Zákazníkov tam mali dosť, takže to musí byť celkom populárne. Ja som rada, že som prekonala strach a chytila sa toho hada. Najviac sa mi ale páčili tie malé jašteričky, ktoré by som chcela mať aj doma. Sú hrozne zlaté.

Tento zvierací deň dopadol na jednotku a odchádzali sme domov celí nadšení, pretože podľa mňa nás tie zvieratká dobili akousi pozitívnou energiou. :) Dúfam, že sa vám dnešný článok páči aj samotné zvieratká a tešiť sa môžete aj na príspevok z Budapešťskej zoo, kde sme boli posledný deň. Ak chcete vedieť, ako to vyzeralo vnútri Tropicaria a Zoo Café mrknite aj na najnovší vlog. Majte ešte pekný piatok a ešte krajší víkend!
Read article
August 17, 2016

PATTERNED DRESS

August 17, 2016

PATTERNED DRESS

WHAT I WEAR: dress - PRIMARK / shoes - DEICHMANN / sunglasses - CLOCKHOUSE / earrings - FOREVER21

Ahojte! Dnešný príspevok bude opäť outfitový. Na chodenie do teplého dňa som si zvolila šaty, ktoré som si kúpila už dávnejšie v Primarku. Vecí na oblečenie som si do Budapešti zobrala viacero, no v nohaviciach som sa nechcela potiť a ani šortky mi neboli pohodlné. Tak voľba padla na tieto šaty. Pôvodne som ich mala vymyslené s vysokými opätkami, lenže komu by sa chcelo prezúvať. :D Človek si aj povie, že áno prezujem sa potom na fotku, no nakoniec sme radi, že vôbec niečo nafotíme.

Vlasy som si dala do copu a dobre som spravila, keďže občas zafúkal vietor, takže mi nelietali na všetky strany. Tento look je veľmi jednoduchý, naozaj musíte myslieť aj na to, že celý deň chodíte a len tak sa prezliecť nemôžete. Na šatách sa mi veľmi páči vzor a dokonca mi ich pochválila aj jedna predavačka. Fotky sme fotili na miestečku pod Budapešťským hradom, ktoré vyzeralo kúzelne, ako niekde v Grécku. Dúfam, že sa vám týchto zopár fotiek páči a ak budete mať chuť, pozrite aj ďalší vlog na youtube. Peknú stredu ešte prajem. :)
Read article
August 12, 2016

SECOND DAY IN BUDAPEST

August 12, 2016

SECOND DAY IN BUDAPEST

Ahojte! Dnes pokračujem v Budapeštianskom denníčku a to dňom číslo dva. V nedeľu sme mali na pláne pozrieť si nejaké pamiatky a prejsť sa centrom. Večer sme si cez skvelú appku SYGIC TRAVEL naplánovali, čo všetko chceme vidieť a rozdelili sme si to na polovicu, aby sme zase z toľkého chodenia neodpadli. Autobusom sme sa odviezli na prvú zastávku, odkiaľ sme už len šlapali na určené miesta. Prešli sme cez Margaretin most a mali sme namierené k hrobke Gül Baba,ktorá je postavená v tureckom štýle. Avšak práve bola v prerábke a dnu sme sa nedostali, tak sme si užili aspoň výhľad na mesto. Cestou tam je poriadny stupák, takže sa celkom zapotíte. :D Pokračovali sme teda ďalej popri Dunaji, kým sme prišli k Rybárskej bašte. Už z fotiek sa mi táto stavba náramne páčila a vyzerá unikátne.

Z bašty bol tiež krásny výhľad a okrem nás to tam obzeralo aj množstvo turistov. Niečo sme pofotili a potom sme začali zháňať jedlo, pretože sme začínali byť dosť hladní. Zaujala nás neďaleká reštaurácia s vonkajším sedením, tak sme neváhali. Každý si dal to, na čo mal chuť, ja a Majka sme skončili pri kuracom steaku s hranolkami a šalátom. Celkom dosť dlho im trvalo, kým nám to priniesli. Pri prepočítavaní konečného účtu nám to vôbec nevychádzalo, hoci každý dal toľko peňazí, koľko mal dať. Zistili sme, že na účet si automaticky prirátali aj sprepitné, takže sme vlastne zaplatili viac, ako by sme mali. Dosť nás to prekvapilo, preto si aj vy dajte pozor. Niekedy to napíšu na jedálny či si účtujú nejaký poplatok alebo nie. My sme sa poučili. :)
Oddýchnutí sme po obede pokračovali ďalej. Videli sme parlament, ale zatiaľ len spoza Dunaja, odkiaľ sme si mohli spraviť pekné fotky. Keďže po ceste sme mali aj Budapešťský hrad, vybrali sme sa tam. Chvíľu sme pri ňom pobudli, pretože celé nádvorie a okolie je veľmi veľké a odfotili sme aj outfity. Z tohto hradu je asi najlepší výhľad na mesto, a môžete si zachytiť peknú scenériu parlamentu a známeho Reťazového mostu. Na druhú stranu sme sa po ňom aj prešli a mierili sme k Bazilike sv. Štefana. Práve cestou tam sme našli zmrzlináreň Gelarto Rosa, kde vám naberú zmrzlinu do tvaru ruže. Neváhali sme a museli sme ju ochutnať. Poviem vám tá moja s príchuťou slaného karamelu bola svetová. :) 

Do baziliky bol vstup zdarma a ja s Majkou sme sa išli pozrieť dovnútra. Toto rozhodnutie sme neoľutovali, pretože interiér je bohatý a krásny, hlavne pomaľovaný strop, ktorý si všetci fotili. :) Poobede sme nezabudli ani na kávičku a navštívili sme neďalekú kaviareň. Posledné hodiny sme trávili chodením po meste, pozeraním nejakých obchodov a kupovaním lístkov. V blízkosti sa nachádzala aj Synagóga, tam sme si však vstup nekúpili. Cestou sme narazili na dosť cool dizajn market, kde mali mnoho úžasných a originálnych vecičiek. Myslím, že týmto sme druhý deň uzavreli a unavení sme sa pobrali späť na byt. :)
Read article
August 10, 2016

VAJDAHUNYAD CASTLE

August 10, 2016

VAJDAHUNYAD CASTLE

WHAT I WEAR: jumpsuit, bag, sunglasses - CLOCKHOUSE / sandals - DEICHMANN / earrings - SIX

Ahojte! Tak po štyroch dňoch ( alebo dvoch celých a dvoch pol ), ktoré som strávila v Budapešti som späť doma. Myslím, že to bola moja druhá návšteva, no naposledy som tam bola ako malá a už si to nepamätám. Spoznala som ďalšie európske mesto a videla jeho skvosty a užila si kopec zvieratiek. Vo foťáku mám množstvo fotiek a videí, takže pre vás s Majkou pripravujeme rôzne články a tešiť sa môžete aj na videá. :) Okrem Maďarska o pár dní cestujem do Chorvátska, takže budem mať opäť o zábavu postarané. Poďme ale k prvému outfitu, ktorý sme nafotili pri krásnom hrade Vajdahunyad hneď v prvý deň.

Keďže sme prišli až poobede, prejsť do okolia sme sa šli až tak na večer, kedy už zapadalo slnko. Zopár fotiek ste mohli vidieť už v predchádzajúcom príspevku. Bolo teplo a preto som si zvolila melónikový overal, ktorý ste ešte na mne nevideli. Očaril ma hneď ako som ho uvidela v obchode a vedela som, že mi skvelo pôjde k mojej kabelke a náušniciam. Tiež v poslednej dobe rada nosím náhrdelník choker, pretože drží na mieste a nezavadzia. Fotky sme nafotili pred vstupom kde sa hrad nachádzal. Je tam naozaj krásne prostredie a neboli sme jediné, ktoré sa pokúšali o photoshoot. Toto miesto sa hodí aj na romantické zaľúbené fotky pri západe, či svadobné fotografie. Dúfam, že sa vám prvý outfit páči a užite si ešte zvyšok dňa!
♥♥♥
Read article
August 8, 2016

GREETINGS from BUDAPEST

August 8, 2016

GREETINGS from BUDAPEST

Ahojte! Hlásime sa vám z Budapešti, kam sme sa vybrali spolu s našimi ďalšími dvoma kamarátmi ( Ivka a Filip ) na pár dňovú dovolenku. Po Prahe je to ďalšie miesto, ktoré sme sa rozhodli navštíviť a bližšie spoznať. Bývame v prenajatom byte, ktorý Filip našiel na airbnb.com. Je situovaný v strede mesta, takže sa ľahko dostaneme do centra a k zaujímavým miestam, okrem toho je priestranný a originálne zariadený (uvidíte čoskoro vo vlogu). 

Podobne ako do Prahy sme využili dopravu spoločnosti Student Agency, a.s. Ich autobusy sú nadštandardne vybavené (každé sedadlo má vlastnú obrazovku s filmami atď.) dokonca si môžete zadarmo vybrať z ponuky nápojov kávu, čaj či čokoládu. Za lístok zaplatíte do 10 euro, čo je pomerne výhodné. 

Hoci nsme započuli informáciu, že Budapešť má najlepšie vymyslenú infraštruktúru v celej Európe už pri prvom stretnutí s ich MHD sme sa presvedčili o opaku. Takmer všetky nadpisy a dôležité oznamy sú napísané po maďarsky s výnimkou automatou na kúpu lístkov, kde si môžete zvoliť aj slovenčinu. Prvý menší problém nastal, keď sme chceli využiť metro, ktoré sa práve opravovalo, takže sme museli použiť električku, čo nebolo veľmi jednoduché, keďže nebola prispôsobená na cestu s batožinou. Počas cesty električkou nás prekvapili miesta podobné našim Kopčanoch, Kamennému námestiu či Trnavskému mýtu, no diera ako každá iná. 
Po tom, čo sme sa ubytovali sme sa šli poprechádzať do neďalekého City Parku, pri ktorom sa nachádza aj veľmi pekný hrad Vajdahunyad. Boli sme očarení krásnou atmosférou zapadajúceho slnka. Z parku sme prešli na Hero square, ktoré nám všetkým pripomínalo Paríž a nafotili sme tu zopár fotiek, ktoré čoskoro uvidíte v outfitovom poste. Blízko tohto námestia sa nachádzajú veľké (zrejme už nefunkčné) presýpacie hodiny a symbolický pamätník k revolúcii v roku 1956. Všetci sme už pomaly začali byť hladní, a preto sme hľadali miesto, kde by sme sa mohli najesť. Ako to však už väčšinou býva v tomto okolí sme našli iba drahé reštaurácie. Dohodli sme sa, že cestou naspäť na byt nájdeme pizzeriu, ale to sa nestalo, tak sme nakoniec po rozhodovaní medzi McDonaldom a Burger Kingom skončili v Mekáči. Spokojní, s plnými bruchami sme sa vrátili domov a zvyšok večera sme strávili pozeraním fotiek a videí. 

To by bolo všetko z prvého dňa, už teraz sa môžete začať tešiť na ďalšie zaujímavé príspevky. Majte ešte pekný dník. :)
* mariorre a ajvn
Read article