-->
April 21, 2017

WHAT's IN MY BAG?

Ahojte! Dnes vám chcem dať opäť oddych od outfitových článkov a rozhodla som sa načrtnúť tému ženských kabeliek. Alebo respektíve, aké poklady ukrýva kabelka bežnej ženy. Je to vec, ktorú nosíme stále so sebou, no o jej obsahu vie najlepšie asi len majiteľka. Možno budete so mnou súhlasiť keď poviem, že žena bez kabelky je v podstate nahá. Dobre, nemusí to byť vždy kabelka, môže to byť aj batoh alebo iná taška ( igelitku z Tesca tým nemyslím. :D ), no podľa mňa len máloktorá žena nepotrebuje niečo na svojich xy vecí, bez ktorých sa cez deň nezaobíde.

Dámske kabelky sú ako topánky. Hoci ich máme v skrini mnoho, stále máme pocit, že nám ešte nejaká konkrétna chýba. Je to proste závislosť. Raz potrebujeme malú, inokedy veľkú, raz čiernu, potom farebnú, alebo tú, čo je práve trendy a hodí sa nám k outfitu. Ja najčastejšie nosím buď takú stredne veľkú kabelku, alebo batoh. Ten sa mi osvedčil, pretože ma často z nosenia toľkých vecí bolí plece. A teraz je v obchodoch toľko krásnych typov a motívov, že si človek ani nevie vybrať. Nejaké pekné dámske batohy pridávam aj na inšpiráciu.  :) 
Druhou voľbou okrem batohu je samozrejme kabelka. Neviem ako vy, ale ja do nej často krát napchám všetko od vecí do školy, foťáku, jedla na celý deň, kozmetiku a dokonca aj nákup či iné potraviny. Nie je nič horšie, ako keď ste skoro celý deň mimo domu a potrebujete mať všetko dôležité pri sebe. Nikdy neviete, čo budete zrovna potrebovať. Potom sa mi stáva, že kabelka to už nevydrží a jednoducho sa pokazí. :D Ale ja si neviem pomôcť a ťažko sa balím do niečoho menšieho. Ak máte problém s výberom kabelky, mrknite na stránku Spartoo.sk. Nájdete tam veľa zaujímavých kabeliek, aké bežne ani v obchodoch nenájdete. :)

Týmto sa dostávame k podstate celého článku, a to je čo je vlastne v tej mojej kabelke/taške alebo ruksaku? Ako príklad som použila taký deň, keď sa do nej balím na pol dňa a niekedy sa ten čas aj pretiahne. Určite nevyhnutnými vecami sú hlavne:
 • kľúče! ( keď bývate so spolubývajúcimi, može sa stať, že si ich niekto zabudne :P ) tak aby ste sa dostali aj domov
 • peňaženka - ja osobne vlastním veľkú peňaženku, pretože v nej rada nosím rôzne kartičky, lístočky a blbosti. Ale zistila som, že to vie byť aj celkom nepraktické a zaobstarala som si malú kapsičku, kde sa mi zmestia akurát doklady a nejaké peniaze. Ušetrí to miesto a môžete si do tašky nacpať niečo iné. :D 
 • vreckovky - povedali by ste si, že taká banálna vec, ale naozaj sa mi často stáva, že si v škole často spolužiaci pýtajú. A ja som jediná na blízku, kto ich aj má. Takže zídu sa vždy. :P
 • jedlo a nejaký príbor - ak práve nemáte čas odskočiť si najesť sa do jedálne, alebo máte na blízku len supermarket, je fajn dopredu si jedlo pripraviť. Ja som si začala dokonca robiť aj raňajky, pretože mám skoro ráno školu. 
 • zošit a pero - sú tiež veci, a podľa mňa základné veci, ktoré si veľa ''študentov'' so sebou nenosí. :D No hanba nemyslíte?
 • príbor ( lyžička, alebo vidlička ) - zíde sa najmä v škole, keď si kúpite niečo v kelímku a zistíte, že to vlastne nemáte ako jesť. :D 
 • krém na ruky, balzam na pery, USB kľúč, fľaša na pitie, nejaký snack, sluchátka, slnečné okuliare, diár, gumička ....... 
To by bolo pre dnešný článok všetko. :P Dúfam, že sa vám páčil, a že ste sa v ňom možno niektoré našli. Môžete mi do komentáru napísať, čo vo svojej kabelke vždy nosíte vy! :) Majte ešte pekný deň.

3 comments:

 1. Lovely post, thanks for sharing! :)

  I have a new post up on the blog, would love to know your thoughts:

  * Electric Sunrise - Fashion and Lifestyle Blog *

  P.s. I'm currently hosting a giveaway to win a personalised phone case!

  x

  ReplyDelete
 2. Musím se přiznat, že sešit a pero s sebou taky nenosím :D i když bych měla asi :D jinak ostatní věci se najdou i u mě :) pěkný článek :)
  Maris Novotná

  ReplyDelete
 3. Ja mam v kabelke tiez skoro cely zivot :), ale oblubujem aj batohy, hlavne preto, ze ma z nich neboli chrbat :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  ReplyDelete

Ďakujem za každý milý komentár. :) / Thank you for every lovely comment :)